sobota, 9 stycznia 2016

Nauka w stanie relaksu



Nauka w stanie relaksu

W ciągu doby nasz mózg pracuje w różnym zakresie fal:

- fale Beta, które przeważają podczas codziennej aktywności życiowej,
- fale Alfa, które przeważają w stanie relaksu, podczas wypoczynku,
- fale Theta, które przeważają podczas snu,
- fale Delta, które przeważają podczas głębokiego snu.



Czytałam, że prowadzono badania na zachodzie, na temat działania pamięci w stanie Alfa. Dowiedziono, że w tym stanie człowiek lepiej zapisuje informacje w pamięci długotrwałej i na ich podstawie skonstruowano specjalne urządzenia, które miały wprowadzać ludzi w stan Alfa. Ludzki mózg ma tendencje do synchronizowania częstotliwości pracy własnej co do częstotliwości dźwięków między prawym, a lewym uchem. Oczywiście nie jest to informacja potwierdzona, a krytycy w tej sprawie uważają, że ludzie prędzej popadną w sen, niż zdołają się czegoś nauczyć. Faktem jest to, że osoba, która jest zrelaksowana może się lepiej i długotrwale skupić. Wiadomo, im bardziej jesteśmy zdenerwowani, tym osiągamy mniej, gdy jesteśmy spokojni - lepiej jest nam się skupić. Wniosek jest jeden - trzeba starać się bardziej koncentrować :)


Stopień przyswajania wiedzy

Pewnie Was to ciekawi, co tak najbardziej wpływa na nasz umysł. Udowodniono, że wiedza przyswajana samodzielnie daje najlepsze efekty. Poniżej przedstawiam Wam pewien diagram, który tego dowodzi.



Należy pamiętać, że umiejętność uczenia się, to jedna z najważniejszych nauk. Z tym się zgadzam. W końcu, aby otrzymać jak najlepsze wyniki, trzeba zastosować odpowiednie metody, techniki (których oczywiście można się wyuczyć). 


~ Sara

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz