piątek, 1 stycznia 2016

Jak się zmobilizować przed sesją...Następny rok dobiegł końca. Przed nami pierwsza sesja...potrzeba więc nam kilka zasad, które pomogą nam ogarnąć materiał :)

1. ZACZNIJ (odpowiednio) WCZEŚNIEJ! -> systematyczność jest o wiele lepsza niż nauka jednego wieczoru całego materiału. Dla każdego jest to jasne i logiczne...jednak i tak zostawiamy wszystko na ostatni moment. Zmieńmy to! ZACZNIJMY JUŻ DZIŚ...(no może jutro).

2. ODPOWIEDNIA PORA DO NAUKI -> wybierzmy porę dnia, która najbardziej nam odpowiada. Jedni wolą się uczyć rano, drudzy wieczorem...ja osobiście należę do tej drugiej części. Więc kwestę pory mam już ustaloną co najmniej od 4 lat :)

3. NIE MYŚL O EGZAMINIE, SKUP SIĘ NA NAUCE -> stres chwyta każdego, zwłaszcza przed pierwszymi tego typu egzaminami. Jednak wydaje mi się, że nie taki diabeł straszny... Podczas przygotowań nie warto zamartwiać się o pytania to dodatkowo spowoduje strach i stres, dzięki czemu nasza nauka nie będzie już tak efektywna.

4. JEŚLI UCZYSZ SIĘ PRZED KOMPUTEREM WYŁĄCZ MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE -> tak! zdaję sobie sprawę, że to może być ciężkie, ale przy włączonym facebooku nie wiele się nauczymy (wiem z własnego doświadczenia, niestety...). Zawsze "tylko na chwilkę", a chwilka ta przeradza się w godziny...TERAZ NIE CZAS NA ROZRYWKĘ.

5. PLAN NAUKI + PRZERWY -> ustal sobie plan nauki (godzinowy/dniowy) np. od 17-19 uczę się matematyki,a między czasie zrób sobie przerwę o 17.50-18.00. Nie wmawiaj sobie, że gdy na wyświetlaczu jest 18.01 to OD PEŁNEJ...! nie, nie...nie tym razem! :) chcesz zdać, prawda?

6. NAGRODA PO ZDANEJ SESJI -> ustal sobie cel! wymyśl sobie nagrodę jaką otrzymasz od samej siebie po zdanych egzaminach. W przypadku kobiet może to być: nowy ciuch, kosmetyk, perfum itp.


Mam nadzieję, że post będzie dla Was przydatny :) Życzę Wam powodzenia na egzaminach w sesji zimowej....w razie czego nie przejmujcie się, POPRAWKI też po coś są :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz